Kontrolí závody na soustředění v Jihoafrické republice.

Kontrolní závody na soustředění v Jihoafrické republice

Jak jistě všichni víte, letos jsme dostali dotaci od naší bohaté městské části a mohli jsme si tedy dovolit vyjet na zimní soustředění ( po vzoru naší atletické špičky ) do teplých krajin - do JAR. Odjela celá naše tréninková skupina ( boxeři), pak se k nám přidal ještě František bez kabelů a ještě Petroňuci.

Cestu a pobyt moc popisovat nebudu. Zmíním se jenom o tom, že jsme byli ubytováni velmi blízko naší atletické reprezentace ve městě Potchefstroome. Byla to taková odlehlejší a klidnější část města. V průmyslové oblasti ( s chemickou fabrikou ) , jsou ubytováni bělorusové..asi aby to měli do té chemičky blíž.

Líbí se nám tady. Je to tady určitě lepší než v Kounicích u Sázavy.

Hlavní cíl soustředění je ale trénink. František zvolol připravu alá bělorusko a často odbíhal do druhé části města, zbytek lidí dřelo jako koně.

18.12. se konaly na našem tréninkové stadionu veřejné závody, tudíž jsme je absolvovali jako test naší výkonnosti. Žádné světoborné výkony se čekat nedaly. Ale světe div se, my jsme zlámali všechny rekordy našeho drobného klubu. Asi to bylo tím, že jsme poprvé závodili v těch nových dresech. Největší osobák si udělal Láďa Čejka. Když si na sebe vzal kombošku, tak převapivě vypadal značně nabušeně. Udělal si osobák na 400m 46,01s.

Už jsme to chtěli psát Bahňákvi, ať změní v tabulkách rekordy, ale v ten moment zaběhl František 400m za 45,05s. Běžel tak rychle až z toho zčernal a v cíli vypadal jako Michael Johnson. Moc se mu nelíbilo, že už není běloch, tak to zkoušel večer umýt, ale ani savo, ani Mr. Proper nepomohl.Holt si bude muset zvyknout na opačnou stranu rasismu, než byl zvyklý.

Ale k dalším výsledkům. BLýskl se i Kotel, když do výšky skočil 235cm a právem se radoval.

Jean celou dobu soustředění jenom seděl v posilovně , bouchal bouchal bouchal, pak se třikrát proběhl s tyčí a na těchto kontrolních závodech se mu podařilo skočit 575cm o tyči. Škoda, že neměl na sobě kombošku, s tou by byl výkon ještě lepší. Co se dá dělat, zlepší se až na závodech v Čechách.

Další členové naší skupiny také nezaostali. Všichni se zlepšili..až na jednu osobu, která pořád žvanila a nic nenatrénovala.
Ještě dodatek: František se po skončení závodů a doplění všech potřebných vitamínů chtěl jít vyklusat za město s Alexem, aby odpočinul svalům. Hned v první osadě si místní křováci všimli svalovce černé pleti( Frankie ) v doprovodu bílého bratra ( Alex )a hned je chtěli mít ve své křovácké osadě napořád. Frankie si těd musel vzít za ženu dceru náčelníka jménem Divoké Jehně a Alex jim tam slouží jako rychlá spojka, která vozí Františkovi z města syp. František dostal od náčelníka nové křovácké jméno Oteklý bůvol.Takže s těmahle dvěma se už v našem malém klubu mužeme rozloučit. Bude nám všem chybět ta františkova oblíbená hláška na icq: čus /jméno/, jak je ?. ALe ještě máme segeda, který používá stejnou frázi.

Aby nám odchod dvou velkých opor teamu nezpůsobil takovou škodu, tak jsme dostali od náčelníka křováckého kmene nějaké černoušky, kteří by nám měli vyběhat tu druhou ligu. Prej budou trénovat u cvéti..