_Běh Prokopským údolím - originální reportáž:

V sobotu 13. října 2001 se uskutečnil x-tý ročník běhu Prokopským údolím. Pořádá ho klub AK Vega Barrandov.Letošního ročníku jsem se zúčastnil i já.
Asi bych měl začít nejdříve o tom, proč jsem se vlastně zúčastnil. Nerad bych totiž vypadal jako nějaký Žeryk, co chodí po závodech jenom proto, aby ulovil desítnický klobouček. To ne. Takže popořádku: Výše zmíněnou otázku jsem si kladl od sobotního rána vícekrát. Ne snad proto, že bych nerad závodil, spíše se mi jako důvod jevila nesnesitelná únava z pátečně - sobotního hokeje na Štvanici. ( pro nezasvěcené - byli jsme hrát hokej do půl druhé v noci, a vstávejte si pak v půl deváté...). Nakonec jsem se však přinutil.
Měli jste vidět škodolibou radost Cvéti, když jsem mu oznamoval, že jsem úplně mrtvej. "Tak to je paráda, to to tady rozběháš." A jako hlavní úkol mi uložil porazit Michala Dandu, za což mi slíbil deset piv. Danda naopak za své případné vítězství požadoval určitou úsluhu od Cvéti, kterou snad ani nebudu prozrazovat.
Ještě než došlo na mě, běželi ostatní kategorie v čele se staršími žáky. Nerad sice někoho ostentativně kritizuji, ale nezbývá než nezastavit se u osoby Lukáše Bareše, alias Žeryka. Jeho třetí místo mezi staršími žáky je určitě minimem jeho fyzických, ale maximem duševních možností. Neříkám to jen tak do větru. Běžeckáfilozofie Lukáše Bareše opravdu na lepší umístění nestačí. Jen považte, určovat množství zbývajících sil odplivnutím je poněkud dětinské. A o jeho rozcvičovacím rituálu ani nemluvě. Takže , abych to ukončil. Lukáš Bareš se celý závod šetřil, aby v závěrečném drtivém finiši porazil čtvrtého v pravdě o pouhý záhyb svého trika.
Můj závod probíhal zprvu v podobně tréninkovém tempu, pak však projevil Michal Danda neodolatelnou touhu všem utéct a bylo rozhodnuto. Já jsem doběhl druhý o minutu za ním.
Žeryk sice svůj vytoužený klobouček nezískal, zato však vyškemral jakési samolepky na pořadatelích a se spokojeným výrazem ve tváři odešel domů.

Autor: Luděk Cigler

převzato z oficiálních stránek