Letmá, stručná velmi nepodařená reportáž z velmi podařené pařby u Kotla v Kozojedech 2004

No, letos už to byl vlastně 4. ročník našich akcí a nutno podotknout že z hlediska účasti asi nejpodařenější. V Kozojedech se za ten týden od 2. do 9.7. vystřídala různá individua, známé i neznámé tváře…no prostě já, hlavní organizátor celého toho humbuku, Honza Kotrouš, alias Kotel. Dál můj vlasatý přítel Šimi „Koko“ Kohout a jeho stejně vlasatý bratranec Filda Kohout. Pak taky všem dobře známý Jirka „Cigo“ Cigler (a to i s velmi bolavou nohou po operaci vazů, za což mu chci zvlášť poděkovat). Taky tu byl Honzík „Prase“ Grendel (no….má i jinou přezdívku, ale nemá jí moc rád…dotyční vědí J). Nesmíme zapomenout na Adama „Homohnědku homeboye“ Hlouška, který je pravidelným účastníkem všech našich akcí. Z Kovošrotu byl na chatě i Filip Šafanda, známý pod pseudonymem Šafi a naší squadru doplnil Tomáš „Hložek Bušek“ Bošek. Je nutné podotknout, že sme v na chatě nebyli všichni najednou. Prostě se to různě prostřídalo. Trochu mě mrzí, že nemohli přijet nemocný Ondra „dřevorubec“ Pospíšil, nebo Frankie Mojžíš, který byl na soustředění, či vrchní kalič, Alex Petronyuk, toho času ve své domovině na Ukrajině. No, ale pojďme k tomu, co se dělo…

V pátek po příjezdu a lehkých organizačních, vybalovacích a seznamovacích zmatcích se rozhodlo, že nejdříve je potřeba uvařit něco k snědku. Chopil jsem se toho já a Šafi. Rozhodlo se, že si dáme polívku. Tak sme teda tak nějak dali vařit vodu a šli si kopat na zahradu. Po půl hodině někoho napadlo, že už by se ta voda třeba mohla vařit, tak se šel Šimon podivat a zjistil, že jsme zapomněli zapnout vařič do zásuvky. K obědu jsme tedy neměli nic a k svačině vařící se vodu… Fakt super. No nakonec sme to nějak spatlali a po dojedení se odebrali do hospody ke Švarcům. První den byl, jak je už tradicí, pouze lehce rozchlastávací a tak jsme urazili všichni zhruba 4 – 5 kusů Staropramenu 10° a sypali peníze do fotbálku a do jukeboxu. Cestou z hospody se ještě Šimiho bratrancovi hrozně líbila značka označující začátek vesnice, tak jí spojenými silami se Šimonem vyndali a poponesli asi 200m. Šimon mě přemlouval, že jí vezmeme až do chaty, ale to jsem mu rázně zakázal a přemluvil ho, aby značku ponechal u místní telefonní budky.
V sobotu sme šli myslim hrát fotbálek do vesnice a taky se koupat, i když moc teplo nebylo. No do vody sme nějak naskákali. Nakonec to celkem šlo. No a taky sme vlastně hráli pinčes. K jídlu byla tradiční polívka a taky grilovaný maso. Večer jsme opět navštívili restaurační zařízení u Švarce a tentokrát nezůstalo jen u 4 kusů, ale když počítám, že sme měli ňáká piva už v chatě, tak sme dali tak 7 kusů. Někteří chlapci měli kvalitní opičku a cestou mírně vyleštili botou přední světla jakémusi místnímu playboyovi na jeho Škodě 110 L. Problémem bylo akorát to, že je přitom viděl soused, kterého vesele poslali do hajzlu. Výsledek byl, že ve vesnici jsme byli známí pod pseudonymem Search & Destroy a ke Švarcům do hospy sme už nemohli (teda pokud sme nechtěli dostat na budku).
V neděli naštěstí přijelo Prase a taky odjel Šafi. Jenže pase je bouchač, tak sme se bát nemuseli a šli sme do hospody k Heřmanovi, kde sice není jukebox, ale fotbálek tam je a taky je tam velmi kvalitní Kozel 10° (oproti blitkám od Švarce opravdová lahůdka). No nějak sme to bez jukeboxu ustáli a pili kozla, který chutnal fakt znamenitě. Okolo 10 hodiny, když už sme byli notně pod parou se do hospody vřítili místní (ti kterým jsme upravili tu škodovku), ale naštěstí byli nachcaný víc než my, takže se s náma ještě nakonec skamarádili a všechno skončilo v poho.
V pondělí byl na programu opět fotbal na hřišti vsi, koupání a taky fotbálek u Heřmanů. Samozřejmě zase padlo asi tak 7 kusů kozla. No a u Kozla nezůstalo, protože v chatě na nás čekala fajnová peach vodka a ještě různý další sračky. Ještě sme si taky dali v chatě buřty, které nám prase ugrilovalo. No pak sme chtěli jít spát, tak sme zhasli a zalehli. A tu najednou jsem uslyšel, jako když se vyleje voda na podlahu a pak už jen Buška jak říká „ kurva ten čůůůů*ák mi poblil hlavu…rozsviťte doprdele!!!“. No tak sme tedy rozsvítli a zjistili sme, že se Adam Homeboy Hloušek vevnitř dvakrát parádně zeblil a ještě jednou venku. No docela škoda že to nablil na podlahu, protože měl u postele lavor a taky bylo otevřený okno. Stačilo se vyklonit. Šimon mi ještě řek, že má stížnost a ať sem napíšu, že mu Adam kopl do hlavy. No ale zpět do našeho příběhu. Snažil jsem se tedy donutit Adama, aby to po sobě aspoň z nejhoršího trochu poklidil, ale on byl značně apatický, tak jsem nad ním musel stát a řikat mu ať to utře ještě tady a pak taky tady a támhle atd. Nejhorší bylo, že jak to uklízel, tak mu toho trochu napadalo do takový díry u prahu a já jsem to odtamtud pak vyškrabával klacíčkem. Bohužel to trochu taky schytala zeď, ale ta se podařila jakž takž vyčistit. Škoda. Když Adam věděl, že bude blejt, mohl zůstat venku a hodit to tam a neměl lézt do postele. Jak k tomu příde třeba takovej chudák Prase, kterej si venku strčil prst do krku, aby to nehodil vevnitř…
No..to je fuk. Pak sme eště zjistili, že Filda má klíště, tak jsem mu ho vyndaval. Spát sme šli nakonec někdy po třetí. Supr to muselo bejt hlavně pro Buška, kterej jel druhej den domu a šel na závody.
V úterý ráno tedy odjeli Prase a Bošan a my ostatní sme se věnovali úklidu chaty. Na pořadu dne bylo mytí nádobí a vytírání blitek. Odpoledne sme šli do lesa dělat lanovku, jenže ta nám jaksi taksi nejezdila. No a večer přijel Cigo (opravdu sme se na něj hodně těšili, protože už sme neměli co jíst a Cigo nezklamal). U Heřmanů se taky docela předvedl.
Středa byla krizová. Věnovali jsme jí koupání, opalování a léčení z kocoviny. Jedinej problém byl, že Šimon chodil nahej po zahradě a spálil si péro (Fakt!). My ostatní normální sme si spálili hlavně záda. Na večeři sme si zašli ke Švarcům na smažený sýr. A pak následoval oblíbený Heřman.
Čtvrtek byl den věnovaný focení a taky koupání.
No a v pátek….sme jeli domu.

Celkové hodnocení: Mě se to líbilo, a komu ne, ať mi políbí řiť, nebo ať příště nejezdí, nebo ať si to příště organizuje sám, protože mě to už nebaví a sou z toho jen problémy. Jediná kaňka byly peníze o které sme se letos docela dost hádali. Mě celá ta sranda přišla na 1170,- a to nepočítám, že jsem dostal nějaký jídlo od rodičů gratis a taky třeba do fotbálku jsem naházel v hospě 160,-. Šimon platil 1200,-. Bratranec Filip asi 1080,- a Adam 970,-. Mě o ty prachy zas tak nejde – já jsem u Adama loni lecos rozbil (a že toho nebylo málo, tak to beru jak že sme si kvit) J, ale Šimon je docela naštvanej a mam prej vzkázat Adamovi, že jemu a Filipovi dluží dohromady 140,-.

Autor: Kotel (dotazy směřujte do GB)